Blog - RPi AI Kit - pic 1920x1080 px ZPRÁVA

Raspberry Pi AI Kit

Raspberry Pi AI Kit je perfektní nástroj pro všechny, kdo chtějí na svém Raspberry Pi 5 experimentovat s neuronovými sítěmi, umělou inteligencí a strojovým učením. Sada AI vyvinutá ve spolupráci s Hailo nabízí cenově dostupný, efektivní a energeticky úsporný způsob integrace vysoce výkonné umělé inteligence. Využití najde zejména při řízení procesů, robotizaci, domácí automatizaci a v bezpečnostních aplikacích.

Raspberry Pi AI Kit rozložený low res

Jednotlivé části Raspberry Pi AI Kitu – Raspberry Pi 2.M HAT+ a Hailo-8L M.2 akcelerační modul

Raspberry Pi AI Kit je sestava Raspberry Pi M.2 HAT+ s připojeným Hailo-8L M.2 AI akceleračním modulem. Akcelerační modul nainstalovaný na Raspberry Pi 5 umožňuje rychle vytvářet složité AI vision aplikace, které běží v reálném čase, s nízkou latencí a nízkou spotřebou energie. Nejmodernější neuronové sítě, které dokáží detekovat různé objekty, provádět sémantickou a instanční segmentaci, odhadovat pozici objektu v zorném poli kamery nebo např. rozpoznávat obličeje, běží výhradně na koprocesoru Hailo-8L, takže CPU Raspberry Pi 5 zůstává volný pro další úkoly.

Klíčové vlastnosti

  • 13 tera-operací za sekundu (TOPS) inferenčního výkonu
  • jednopásmové PCIe 3.0 připojení běžící rychlostí 8 Gb/s
  • plná integrace s obrazovým softwarovým subsystémem Raspberry Pi
  • kompatibilita s kamerami různých výrobců
  • efektivní plánování akcelerátoru hardwaru, který umožňuje provoz více neuronových sítí napojených na jednu kameru, nebo jedné či více neuronových sítí nasazených na dvě kamery současně
Raspberry Pi AI Kit low res

Raspberry Pi AI Kit a Raspberry Pi 5

Hailo vytvořilo rozsáhlou databázi předem vytrénovaných modelů neuronových sítí optimalizovaných pro běh na AI Kitu a jsou připraveny k vyzkoušení.

Software

Významnou překážkou při vytváření AI vision aplikací běžících v reálném čase je softwarová složitost integrace kamerového subsystému se systémem AI. V Raspberry Pi a Hailo na tomto problému zapracovali a vyvinuli soubor aplikací rpicam-apps, které obsahují šablony pro integraci neuronové sítě běžící v reálném čase v kamerovém systému a zpracování dat. Díky použití předinstalovaných Hailo Tappas post-processing knihoven nyní můžete vytvářet pokročilé aplikace založené na AI pouze v několika stovkách řádků C++ kódu. Podobnou integrací bude brzy obohacen i framework Picamera2.

Raspberry Pi AI Kit - akcelerační modul Hailo

Akcelerační modul Hailo-8L M.2

Instalace softwaru je velmi jednoduchá. Stačí nainstalovat několik balíčků přes apt, restartovat počítač a během několika minut můžete vyzkoušet některé z reálných aplikací umělé inteligence. Kompletní instrukce naleznete v příručce Začínáme. Zde je pár ukázek, které můžete spustit prostřednictvím aplikací rpicam:

Rozpoznávání objektů v pohybu

Odhad pozice

Rozpoznávání předmětů

Segmentace předmětů

Akcelerátor Hailo-8L M.2 není omezen jen na používání v aplikacích rpicam nebo Picamera2. Balíček obsahuje také API integrované do GStreamer frameworku a nativních Python nebo C/C++ aplikací. To zahrnuje i případy použití bez kamer, jako je běh inference na předem nahraných video souborech.

Užitečné odkazy

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *